O Avtek

o marce Avtek

Geneza

Nazwa marki Avtek wywodzi się od angielskich słów Audio Visual Technologies (technologie audiowizualne) i została wybrana ze względu na typ asortymentu, który był planowany w ramach oferty. Na samym początku były to przede wszystkim produkty służące do prezentacji wizualnej, m.in. ekrany i uchwyty do projektorów czy piloty prezentacyjne. W późniejszym etapie wprowadzone miały zostać produkty bardziej zaawansowane.

Avtek jest własnością VIDIS SA – polskiego dystrybutora rozwiązań audiowizualnych, który na początku swojej działalności specjalizował się w sprzedaży projektorów. Avtek powstał z potrzeby uzupełnienia aktualnej oferty VIDIS SA, ale plany długookresowe od początku były ambitne – Avtek miał w przyszłości stać się marką innowacyjną, która z sukcesem wprowadzi na rynek edukacyjny i biznesowy najnowocześniejsze technologie i rozwiązania.

Kluczowe daty

2006

Debiut

Misją marki jest dostarczanie wysokiej jakości produktów audiowizualnych w rozsądnych cenach, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem rynku. Przyjęta strategia, dobór produktów oraz uczynienie ich przystępnymi dla użytkowników dysponującym niewielkim budżetem okazało się strzałem w dziesiątkę. Pierwszymi produktami w asortymencie były ekrany projekcyjne (ścienne i tripody) oraz uchwyty sufitowe oraz ścienne do projektorów. Było to świetne uzupełnienie oferty VIDIS, której główną część stanowiły wtedy projektory marki Sanyo. Debiut okazał się sukcesem i logo Avtek zaczęło być widoczne w szkołach, salach konferencyjnych, biurach projektowych, hotelach oraz u profesjonalnych prezenterów.

2012

Tablice interaktywne

Ze względu na duże zapotrzebowanie polskiego rynku edukacyjnego na rozwiązania interaktywne w ofercie Avtek pojawiła się seria produktów TT-Board – były to pierwsze tablice interaktywne i jednocześnie krok milowy ku rozszerzeniu asortymentu o bardziej zaawansowane produkty. Seria TT-Board okazała się wielkim sukcesem, który z powodzeniem jest sprzedawany do dzisiaj. potwierdzeniem jakości i popularności tego rozwiązania był nadany w 2014 i 2015 roku Laur Konsumenta.

Targi ISE (Integrated Systems Europe)

Nowy produkt, jakim były tablice interaktywne, wymagał szerszej promocji. W tym celu marka Avtek wystawiła się na targach ISE w Amsterdamie – największym cyklicznym wydarzeniu w branży audiowizualnej w Europie. Oprócz tablic dostępny był cały asortyment marki: ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty prezentacyjne, głośniki oraz akcesoria. Obecność na tym wydarzeniu zwiększyła rozpoznawalność i popularność marki na rynkach zagranicznych.

2013

Monitory interaktywne

Po sukcesie tablic interaktywnych kolejnym krokiem rozwoju oferty był jeszcze bardziej zaawansowany produkt: monitor interaktywny. Debiutancki model Avtek TouchScreen 65″ był pierwszym tego typu produktem na polskim rynku, który był na poziomie cenowym dostępnym dla polskiej edukacji. Dodatkowym bodźcem był rosnący trend polegający na zastępowaniu tablic interaktywnych nowocześniejszym rozwiązaniem – monitorami. Dlatego pierwszy TouchScreen oraz jego następca TouchScreen wersja P okazały się dużym sukcesem i pomysłem wartym rozwijania.

2015

Nowa seria monitorów interaktywnych – Avtek PRO

Osoby stojące za sukcesem marki nie spoczęły na laurach i 2 lata po debiucie pierwszego monitora w ofercie pojawiła się seria PRO. Nazwa nie była przypadkowa. Nowe monitory niosły za sobą zupełnie nową jakość i zadebiutowały w 3 rozmiarach: 55, 65, 84″ (ostatecznie oferta została rozszerzona do 5 rozmiarów). Zgodnie z rosnącymi wymaganiami rynku urządzenia zostały wyposażone w szereg nowych, mocno wyczekiwanych przez użytkowników funkcji. Seria ta odniosła olbrzymi sukces i przez 3 kolejne lata była z powodzeniem kontynuowana.

2019

Avtek Business i Digital Signage

Lata sukcesów w dostarczaniu rozwiązań interaktywnych do edukacji sprawiły, że ekipa Avtek postanowiła rozwinąć się na rynku rozwiązań dla biznesu. W tym celu powstały dwa nowe produkty: - Avtek TS 5 Business – monitor interaktywny, który jako pierwszy w historii wyposażony został w pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej dokładności odczytu. - Avtek DS Dual – monitor do Digital Signage, bez ekranu dotykowego, ale za to wyposażony w dwa ekrany zamontowane tyłem do siebie. Wszystko zamknięte w cienkiej obudowie i umożliwiające montaż podwieszany. To połączenie sprawia, że DS Dual nie jest tylko wyświetlaczem, ale dwustronnym, multimedialnym plakatem.

Avtek dzisiaj

Intensywne prace nad nowymi produktami i kolejnymi wersjami już obecnych w ofercie idą pełną parą. Motywacją są fakty, które stoją za marką Avtek:

  • od 2006 do 2018 roku sprzedanych zostało ponad 200 000 produktów z logiem Avtek,
  • w aktualnej ofercie dostępnych jest ponad 100 produktów,
  • produkty są sprzedawane regularnie w 20 krajach,
  • w 2014 roku tablice interaktywne TT-Board otrzymały Laur Konsumenta jako Odkrycie Roku oraz nagrodę specjalną Grand Prix,
  • w swoich grupach ekrany projekcyjne i uchwyty do projektorów Avtek to najczęściej wybierane w Polsce rozwiązania.

Monitory interaktywne, które startowały jako kategoria niszowa, stały się kluczowym produktem w ofercie. Olbrzymi sukces serii TouchScreen Pro oraz Pro2 spowodował, że w kolejnej edycji, która zadebiutowała w 2017 roku, równolegle pojawiły się dwa modele:

  • Avtek Touchscreen Pro3 – model ekonomiczny, dostępny wyłącznie w rozmiarze 65″, wyposażony w matrycę Full HD oraz odświeżoną wersję systemu Android,
  • Avtek Touchscreen Pro4K – model premium, dostępny w rozmiarach 55″, 65″, 75″ i 86″, wyposażony w matrycę UHD 60 Hz i jeszcze szybszy moduł Android.

Oba modele również okazały się sukcesem - zarówno pod względem spełnionych oczekiwań klientów, jak i sprzedanych egzemplarzy. Zmotywowało te zespół do Avtek do jeszcze bardziej wytężonej pracy, której nakładem okazały się flagowe modele monitorów interaktywnych z serii TouchScreen 5 z 2018 roku - Lite i Connect.

  • Avtek TouchScreen 5 Lite to wersja budżetowa, przeznaczona głównie do edukacji, ale wyposażona już w matrycę 4K 60Hz, szybki moduł Android (w wersji 7.0) i niezbędne złącza.
  • Avtek Touchscreen 5 Connect to wersja zaawansowana, wyposażona we wszystkie najlepsze cechy modelu Pro4K, moduł wi-fi oraz funkcje wyświetlania obrazu bezprzewodowo.
  • Avtek Touchscreen 5 Connect+ XT - model wyposażony w technologię Optical Bonding, która sprawia, że pisanie czy rysowanie palcem po ekranie jest niezwykle dokładne. Dodatkowo w tym modelu system Android jest wyświetlany w rozdzielczości UHD.

Co przyniesie przyszłość ?

Dzisiaj Avtek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskiej edukacji jeśli chodzi o produkty interaktywne. Monitory, tablice, akcesoria do projektorów – wszystkie te kategorie są z sukcesem kontynuowane. Dzięki szeroko zakrojonym akcjom promocyjnym realizowanym przy współpracy z portalami multimediawszkole.pl, Klasa ze Snów oraz Interaktywna Pracownia - Avtek promuje nowoczesne metody nauczania i wspiera kreatywność wśród polskich uczniów i nauczycieli.
Ekipa Avtek nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Plany na przyszłość są ambitne – jako wiodący polski producent akcesoriów do projektorów oraz produktów interaktywnych nie zamierza spocząć na laurach i dalej będzie rozwijał swoją ofertę.

Dziękujemy za zaufanie!
zespół Avtek